lt  |  en  |  ru 
Straipsniai » Sveikata
Dėl kokių priežasčių katė nustoja ėsti?

 

Žmonės mėgsta laidyti juokelius apie kates ir jų smulkmeniškus mitybos įpročius, tačiau jei katė nebeėda, verčiau ne juokitės, o susirūpinkite. Nors apetito netekimas gali pasitaikyti bet kuriam naminiam gyvūnui, kačių sveikatai tai kelia ypač didelį pavojų. Kai gyvūnas neėda, jo organizmas gauna energijos iš riebalų atsargų. Kad sukaupti riebalai galėtų būti panaudojami energetiniams poreikiams, prieš tai juos turi perdirbti kepenys, o šis procesas reikalauja papildomai baltymų.

Plačiau
 
Kačių akmenligės sindromas

 

Kačių akmenligės sindromas (kai kur dar vadinamas apatinių šlapimo takų sindromu) – tai susirgimas, kuomet kačių šlapimo pūslėje ir šlapimtakiuose pradeda formuotis į smėlį panašūs dariniai, kurie palaipsniui didėja, ant jų dedasi vis nauji sluoksniai ir susidaro akmenys – urolitai, kurie gali užkimšti šlapimo takus ir pridaryti gana daug bėdų. Kačių šlapimo pūslės akmenligė aprašyta jau labai seniai, tačiau nepaisant to, tokių pacientų kiekis laikui bėgant ne tik kad nemažėja, bet netgi turi polinkį didėti. Kai kuriose veterinarijos gydyklose pastebėta, kad vos ne 50 % kačių šeimininkų kreipiasi į veterinarus būtent dėl šios ligos. 

Plačiau
 
Kačių korona virusas (FCoV) ir kačių infekcinis perintonitas (FIP)

 

FCoV yra dažnas ir lengvai užkrečiamas virusas, platinamas kačių išmatose. Virusas dažniau randamas namuose, kur gyvena daug kačių ir jis nėra pavojingas kitų rūšių gyvūnams ar žmonėms.

Plačiau
 
Kačių leukemijos virusas (FeLV)

 

FeLV yra virusas, kuris katėms sukelia mirtiną ligą, veikiančią imuninę sistemą. Šiai ligai būdinga imunosupresija, dėl kurios gyvūnas tampa pažeidžiamesnis kitų infekcijų, anemijos ar auglių. Ši liga neužkrečiama žmonėms. Virusas dažniausiai perduodamas tiesioginio kontakto su užsikrėtusia kate (t.y. per seiles) metu, paprastai tai nutinka kovojant su katėmis, prausiant ar įkandant kitai katei. Ligą taip pat gali perduoti mama-katė savo kačiukams, kol jie yra gimdoje, arba per pieną.

 

Plačiau
 
Kačių vėmimo priežastys ir gydymas

 

Dažniausiai katės vemia prarijusios plaukų ar kitos nevirškinamos medžiagos, pavyzdžiui, žolės, kuri erzina skrandį. Tačiau skrandį erzinti gali ir žarnyno parazitai. Kitos kačių vėmimo priežastys tai persiėdimas ar per greitas ėdimas. Maži kačiukai gali apsivemti godžiai pririję ėdalo ir iš karto nuėję žaisti. Tai nepavojinga. Kad kačiukai ėstų ramiai, šerkite juos iš skirtingų dubenėlių, nes ėdimas iš vieno dubens skatina konkuruoti, todėl kuris nors iš jų persivalgo.

Plačiau
 
Ką reikėtų žinoti apie kačių inkstų ligas

 

Nors kačių inkstų ligų simptomai labai panašūs į tuos, kuriuos sukelia šlapimo trakto ligos, gali pasitaikyti ir skirtumų. Katėms, sergančioms inkstų ligomis gali pasireikšti įvairūs simptomai...

Plačiau
 
Kodėl kai kurių kačių akys ašaroja?

 

Tikriausiai esate pastebėję, kad kai kurių kačių akys ašaroja, o kailis aplink akių kampučius tampa murzinas. Yra daugybė katės akių ašarojimo priežasčių. Nesvarbu, rimtos jos ar ne, geriau išsiaiškinti, kodėl taip yra. Pirmiausia, svarbu apžiūrėti ar katės akys neatrodo suerzintos. Suerzintas akis galima atpažinti iš to, kad jos parausta ir nesiliauja ašaroti. Tačiau, jei akys neraudonos, tikriausiai tai bus su akių ašarų latakais susijusi problema. Atminkite, kad nuolatinis ašarojimas su lipniomis, pūlinius primenančiomis gleivėmis iš akių bei nosies dažnai atsiranda tada, kai katė suserga virusinėmis kvėpavimo takų infekcijomis.

Plačiau
 
Kačių sarkoptozė (niežai)

 

Sarkoptozė, dar vadinama kačių ir šunų niežais, yra stipriai užkrečiama parazitinė odos liga. Ją sukelia mikroskopinės odos erkutės - lot. sarkoptes canis. šie maži parazitai visą savo vystimosi ciklą praleidžia šeimininko odoje, ir, ne šuns organizme, gali išgyventi vos keletą dienų. Žmonės, kontaktuojantys su sergančiais gyvūnais, dažnai tampa šalutiniu šio parazito šeimininku. Sarkotpinės erkutės negali daugintis žmogaus odoje, tačiau, čia patekusios, sukelia stirpų sudirginimą bei niežulį dėl alerginės reakcijos, kadangi jų medžiagų apykaitos produktai veikia kaip stirpus alergenas. Erkutės gyvena bei dauginasi raginiame šuns odos epidermio sluoksnyje. ÄŒia jos rausia kanalėlius, deda kiaušinelius, iš jų išsirita lervutės ir, po keleto nerimosi stadijų, virsta suagusiomis erkėmis.

Plačiau
 
Ausų erkutės – viskas, ką reikia žinoti

 

Ausų erkutės yra mažučiai į krabus panašūs parazitai, kurie užgrobia kačių ausų kanalus ir išorinę ausies dalį. Yra daug šių parazitų rūšių, tačiau dažniausios yra Otodectes Cynotis, randamos maždaug 90% atvejų.

Plačiau
 
Įkyri katės būsena

 

Įkyri katės būsena – kailio laižymas – liga ar žalingas įprotis? Zoopsichologai ir veterinarijos gydytojai šį sutrikimą vadina OKS. Obsesinis - kompulsinis sutrikimas (OKS), arba įkyrios būklės neurozė, pasireiškia įkyriu kailio laižymu, letenos lyžčiojimu, vilnonių megztinių, pledų žindimu. Šuniukams šis sutrikimas pasireiškia nuolatiniu uodegos vaikymusi, jos kramtymu.

Plačiau
 
<<  Ankstesnis  1   2   3   Sekantis  >>