lt  |  en  |  ru 
Svarbi informacija pirkėjams! » Kraitelis kačiukui

Naujo gyvūno įsigijimas ir jo patekimas į namus dažnai sukelia rūpestį ir jaudulį. Gyvūno atvykimui pasiruoškite iš anksto. Įsigykite „kraitelį“ iki jo atvykimo, tuomet nereikės panikuoti ir lakstyti, ieškant tinkamo maisto, kraiko ar dubenėlio.

 

 

Veislyno Žydroji fėja*LT nuotrauka

 

 

Kačiuko kraitelis:

 

 Sausas ėdalas  

 

Ėdalą rekomenduojame įsigyti tokį patį, koks buvo naudojamas veislyne. Taip kačiukas patirs mažiau streso. Mūsų veislyno gyvūnai šeriami Royal Canin maistu. Mažiems kačiukams tinkamas Royal Canin kitten.

 

 

 Konservai

 

Pirkite tik kokybiškus konservus, jokiu būdu ne prekybos centruose tokius kaip Wiskas, Kitekat, Darling ir t.t  Mūsų augintiniai mėgsta Hill’s Science Plan Kitten, Animonda Carny kitten ir kitus kokybiškus konservus. 

 

 

 Žalia mėsa, žuvis, kiaušiniai ir pieno produktai

 

Žmonių maistas su druska, prieskoniais, cukrumi ir konservantais. Taip greit gyvūnas gali susirgti inkstų ar kepenų ligomis. Rekomenduoju savo augintinį pavaišinti tik kai kuriais produktais, skirtais žmonių racionui.

 

Mėsa. Rekomenduoju tik jautieną, vištieną ir kalakutieną. Kiaulienos duoti negalima, nes ji labai riebi ir katės skrandis sunkiai virškins. Prieš šeriant žalia mėsa, reiktų ją supjaustyti gabaliukais ir porcijom sudėjus į maišelius užšaldyti, kad žūtų visos bakterijos. Labai patogu išimti jau sunormuotą kiekį, atlaidinti ir duoti savo augintiniui. 

 

Žuvis. Dažnai sau nusiperkame krevečių ir mūsų gyvūnai tiesiog negali atsispirti, prašo, nori jomis pasimėgauti. Vertėtų labai saikingai ir tik kartais lepinti augintinį jūros gėrybėmis. Jūros gėrybėse yra per didelis mangano kiekis katei ir yra pavojingas, gali sukelti šlapimo takų problemų. Negalima duoti žalios ežerų ir upių žuvies, dėl jose esančių parazitų. Jei norite paįvairinti savo augintinio racioną žuvimi, žalią žuvį rekomenduoju išvalyti, apvirti be priekonių, druskos, kad žūtų visi mikrobai ir tik tada patiekti savo katinėliui.

 

Kiaušiniai. Nerekomenduoju duoti žalių vištų kiaušinių! Geriau pasiūlyti putpelių, nes juose neaptinkama salmonelių. Nepersistenkite, pavaišinkite tik kartą savaitėje. 

 

Pieno produktai. Suaugusios katės nevirškina laktozės, o jų skrandis labai didelio rūgštingumo. Pieną tiesiog sutraukia. Skrandyje jis tuoj pat prarūgsta. Praktiškai gaunasi, kad gyvūnas geria prarūgusį pieną, kas nėra priimtina. Tokiu atveju geriau pasiūlykite natūralų jogurtą (be priedų), kefyrą arba natūralią varškę. Tai nereiškia, kad reikia šerti šiais pieno produktais, tiesiog tik saikingai pavaišinti.

 

 

 Indas maisto saugojimui

 

Didesnio sauso ėdalo laikymui įsigykite hermetinę dėžutę. Laikyti jūsų augintinio maistą tokioje dėžutėje kur kas patogiau, nei originalioje pakuotėje, kurią katinėlis lengvai prakąs.Taip pat kasdien Jūsų augintinio   mėgiamo maisto  iš dėžutės įpilti daug patogiau.

 

 

 

 Dubenėliai 

 

Dubenėliai turėtų būtų geros būklės, lygūs, švarūs, neįskilę, lygiais kraštais. Rekomenduojamos medžiagos – nerūdijantis plienas ar keramika. Nepirkite dubenėlio, kurio vidinė dalis nudažyta tamsiomis spalvomis (pav. nr.1), kačiukas iš tokio dubenėlio nenorės gerti. Plastikiniai dubenėliai, nors pigūs, yra linkę kaupti bakterijas bei blogą kvapą. Siūlau įsigyti tris dubenėlius. Vienas dubenėlis, kuris skirtas vandeniui, gali būti šiek tiek didesnis, kad jums visą dieną būnant darbe, katei nepritrūktų vandens. Kiti du dubenėliai skirti sausam ir šlapiam maistui (konservams, žaliai mėsai, žuviai, varškei ir t.t.) Po dubenėliu gali būti padėtas padėkliukas, kad ėsdamas augintinis ant žemės nepridrabstytų maisto gabalėlių.

 

 

Na, o jei leidžia galimybės,  galite savo kačiukui nupirkti automatinę girdyklą, kuri tiekia išvalytą, nuolatos šviežią vandenį visą dieną, 3 l talpa.

Tobulai tinkanti priemonė žmonėms, auginantiems tiek kates, tiek šunis, kurie mėgsta šviežią tekantį vandenį. Unikali, apdovanojimų sulaukusi girdykla su patentuota vandens tekėjimo be purslų technologija. Pakankamas vandens kiekis svarbus ne tik mūsų pačių sveikatai, bet ir augintiniams. Šioje girdykloje nuolat cirkuliuojantis vandens srautas ir specialus filtras tiekia natūraliai vėsų, deguonies prisotintą vandenį, kuris skatina naminius gyvūnėlius varoti daugiau gryno vandens taip užtikrinant jų sveikatą ir gerovę. Modernus girdyklos dizainas puikiai dera su šiuolaikinių virtuvių prietaisais. Girdyklos komplektacijoje – keičiamas anglies filtras. Vandens šviežumui užtikrinti rekomenduojama filtrą keisti kas mėnesį.

 

  Tualetas

 

Geriausiai pirkti uždarą. Uždaras tualetas estetiškiau atrodo, sulaiko nemalonius kvapus, mažiau pribyra katei kasant kraiką. Jei įsigijote kačiuką nepripratintą prie uždaro tualeto, pirmomis dienomis galite išimti dureles, o kai katinukas jau pripras prie vietos, dureles įstatykite atgal. Atsižvelkite į tai, kad kačiukas auga, nenupirkite per mažo.Tualetą laikykite toliau nuo katės ėdalo, lengvai prieinamoje vietoje. Venkite tamsių rūsių, toli esančių kambarių ar patalpų, kuriose yra triukšmingų prietaisų, tokių, kaip skalbyklės, garso kolonėlės ir t. t.

 

 

 Kraikas

 

Kraiko pasirinkimas labai įvairus. Kiekvienas renkasi jam labiausiai priimtiną, tačiau patarčiau bent jau pradžiai,  parsivežus augintinį, naudoti tokį kraiką, prie kurio kačiukas jau pripratęs. Kiek vėliau kraiką galima keisti kitu.  Mūsų veislyne naudojami: Cats Best Nature Gold, Cats Best Oko Plus, kartaisTrixie Fresh 'n' Easy.

 

Cats Best Nature Gold - tai aukštos klasės kraikas katėms. Jis pagamintas iš organinio pluošto, dėka kurio kvapai ir drėgmė yra sulaikomi pluošto viduje. Kraikas yra malonaus, natūralaus kvapo be jokių dibtinių aromatinių medžiagų, švelnus gyvūno pėdutėms ir jų nedirgina. Pasinaudojus katei tualetu Jums tereiks pašalinti sušokusį kraiko gabalėlį ir kietas išmatas. Likęs kraikas išliks švarus. Be to, tai ekologiškas kraikas, jis tinka kompostavimui.

 

Naudojimo instrukcija: sušokusius kraiko gabalėlius, po vieną, rekomenduojama nuleisti tualete. Prieš nuleidžiant vandenį rekomenduojama palaukti kol kraiko gumulėliai suirs vandenyje. Suirimą galima paskatinti susmulkinant gumulėlius specialiu kraiko samteliu. Vienu kartu rekomenduojama nuleisti vieną kraiko gabalėlį. Jokiu būdu nebandykite nuleisti viso katės tualeto kraiko vienu kartu! Taip pat kraiką galima išmesti į įprastą šiukšlių dėžę, konteinerį ar komposto dėžę.

 

Cats Best Oko Plus – tai natūralus ir patogus tuo, kad  jį galima mesti į klozetą, gerai sušoka į gumulus, kuriuos lengva išimti. Šio kraiko trūkumas tas, kad jis yra lengvas, todėl šiek tiek prilimpa prie kačiuko pėdučių ir išsinešioja. 

 

Trixie Fresh 'n' Easy - tai kraikas, pagamintas iš silikono bei sudarytas iš daugelio mažų skaidrių perliukų. Iš šio kraiko reikia pašalinti tik kietas išmatas. Vienam gyvūnui pakuotės pakanka 2 - 3 savaitėms. Kraikas tinka alergiškoms katėms. Trūkumas tas, kad granulės gana šiurkščios, girgžda ir kačiukams ne itin malonu ant jo pritūpti. 

 

 

 Higieninis kilimėlis prie tualeto

 

Daugelis kraikų prilimpa prie kačiuko pėdučių ir išsinešioja. Kad kraikas mažiau išsinešiotų, siūlau prie tualeto durelių patiesti kilimėlį.

 

 

 

 

 Semtuvėlis 

 

Naudojamam kraikui, pasirinkite tinkamą semtuvėlį. Semtuvėlio skylutės turi būti pakankamo dydžio, kad nesušokęs kraikas prabyrėtų, o sušokęs gumulas iš kraiko liktų semtuvėlyje.

 

 

 Kelioninė transportavimo dėžė

 

Šis daiktas Jums bus reikalingas parsivežant augintinį, o vėliau kiekvieną kartą, vykstant vizitui pas veterinarą ar keliaujant kartu su augintiniu. Paveikslėlyje parodytų dėžių durelės atsidaro ir iš viršaus, todėl žymiai patogiau (ypač parodose) iškelt gyvūną. Perkant, atsižvelkite, transporteris jūsų augintiniui neturi būti ankštas. Nepamirškite  įtiesti į jį paklotėlį, kad katinui būtų malonu ir minkšta gulėti.

 

 

Ne mažiau patogūs ir praktiški yra kačių transportavimo krepšiai.

 

 

 Nagų draskyklė 

 

Katės turi įprotį pastoviai augančius nagus pasiaštrinti į grubios tekstūros daiktus. Jei namie nebus specialios draskyklės, katė gali įnikti nagus galąstis į jūsų baldus ar sienas. Draskyklė turi būti tvirta, grubios tekstūros ir tokio aukščio, kad katinas ją draskydamas atsistojęs galėtų visiškai išsitiesti arba pritvirtinta prie grindų, jei pirksite draskyklę - kilimėlį. Siūlau pirkti bent dviejų aukštų laipynę. Nepirkite tokių, kurių apačioje namukai (pav. nr. 3), katė niekada jame negulės. Katės mėgsta gulėti ir stebėti aplinką iš aukštai (pav. nr. 9). Rekomenduočiau papildomai įsigyti draskyklę tvirtinamą prie sienos, ideali vieta - koridorius, kur katinas ateina pasitikti Jūsų, grįžtančių iš darbo ir pasirąžęs, pasigalanda nagus (pav. nr.8). Taip tiesiog apsaugosite sienas.

 

 

 

 

Vietoj standartinių draskyklių savo augintiniams galite išrinkti ir funkcionalias, modernias bei gražias kartonines. Ši naujovė ne tik patenkins augintinių poreikius ir užgaidas, bet ir puikiai derės prie Jūsų interjero. Ekologiškos draskyklės MEOW pagamintos Lietuvoje iš aukščiausios kokybės perdirbto gofruoto kartono. Pagal savo ir augintinio poreikius galite išsirinkti įvairiausių dydžių, formų ir spalvinių variantų draskyklių - baldų katėms. Praktiškos, ilgalaikės, rankų darbo draskyklės pasirūpins Jūsų katės nagučiais bei šiltu miegu.

 

 

 Šukos 

 

Rusų melsviesiems netinka šukos metaliniais dantukais. Tokios šukos iššukuoja jų poplaukį. Patartina šukuoti masažinėmis silikoninėmis šukomis. Prekyboje yra įvairių spalvų. Rusų mėlyniesiems tinka tik mėlynos spalvos, jos skirtos trumpaplaukėms katėms.

 

 

 Guolis

 

Katės mėgsta šilumą žiemos metu ir vėsumą vasarą. Guoliai katėms greičiausiai niekada nebus vienintelė vieta, kur katė priguls miegui. Kačių šeimininkai puikiai žino: pogulio vieta bet kada gali tapti Jūsų lova, Jūsų drabužiai, radiatorius ir t. t. 

 

 

 

 

Kaitintis tiesioginiais saulės spinduliais ir gulėti ant radiatoriaus leiskite saikingai! Daugelis nežino, kad jų melsvas kailis gali paruduoti! Minkštas, patogus ir šiltas katės gultas, tvirtinamas prie radiatoriaus yra puikus sprendimas jūsų augintiniui žiemą!

 

 

 Nagų žirklutės

 

Kadangi mūsų augintiniai gyvena namuose ir jiems nereikia susimedžioti grobio, kad išgyvent, nagus kirpti būtina! Taip apsaugosite baldus, savo rankas bei drabužius. Kačių nagų galiukai labai smailūs ir aštrūs, todėl žaisdamos (netgi visai to nenorėdamos) kartais užsikabina už drabužių ar netyčia gali grybštelti per rankas. Kad viso to išvengti reiktų tiesiog periodiškai, maždaug kas dvi savaites, nukirpti nagų galiukus. Tai visiškai nekenkia jūsų namuose gyvenančiai katei, tačiau būkite atsargūs, stenkitės nuo gyvuonies dar palikti kelis milimetrus. Jei įkirpsite, vėliau kačiukas gali neleisti kirpti nagučių.

 

Nagų kirpimo instrukcija:

 

 

 Vitaminai ir skanėstai

 

Palepinkite savo augintinį skanėstais. Jų asortimentas gan platus, mūsų veislyno augintiniai mėgsta Vitakraft Cat - Stick, Trixie Esquisita Kitties (Truthahn & Taurin) ir Gimpet Kasse Rolls.

 

 

 

Taip pat retkarčiais, ypač, kai pavasarį kailiukas atrodo ne itin gražiai, pasiūlykite "Diafarm" gamintojo vitamininę pastą. Kaip ir kiekvienus vitaminus, pastą reikia duoti saikingai. Katėms ji labai patinka ir jos gali "kaulinti", kad duotumėt dažniau, tačiau to daryti negalima, neperdozuokite. 

 

 

Paskirtis: visoms katėms tinkantis papildas. Pagerina odos ir kailio būklę. Energijos šaltinis kačiukams, nėščioms ir laktuojančioms katėms. Stimuliuoja apetitą, tinka sergančioms ar apetitą praradusioms katėms.

 

Sudėtis:100 g yra: vit A 27500 TV, vit D 1000 TV, vit E 275 mg, vit B1 500 mcg, vit B2 25000 mcg, vit B6 5000 mcg, vit B12 125 mcg, niacinas 62500 mcg, pantoteninė rūgštis 55000 mcg, folinė rūgštis 1000 mcg, kalcis 4,4 mg, fosforas 3,5 mg, kalis 2,8 mg, geležis 25 mg, kobaltas 2 mg, manganas 7,5 mg, cinkas 7,5 mg, jodas 2,5 mg, taurinas 125 mg, biotinas 25 mg, GLR 400 mg, energija 550 Kcal/100g. Grūdų ekstraktas, aliejai, vitaminai, mineralai, vanduo, konservantai. Dienos norma: 2 cm gelio per dieną. Duoti su ėdalu ar tiesiai per burną.

 

 Žolytė

 

Katei, kuri auginama namuose ir neišeina į lauką, žolė būtina! Katės nuolat prausiasi, todėl į jų skrandį patenka nemažas plaukų kiekis. Šių plaukų pašalinimui iš organizmo katės natūraliai ieško žolės. Lauke jos gali užėsti nuodingų gėlių ar žolių. Kad to neįvyktų, nupirkite arba užauginkite žolytę katei tiesiog namuose!  Sėklų galima rasti gyvūnų prekių parduotuvėse. Įsigijus sėklas, jas reikia palaistyti ir padėti šviesioje šiltoje vietoje. Pirmieji daigai pasirodys per savaitę. 4-5 cm daigelius jau galite pasiūlyti savo katei. Nenustebkite, jei užėdus šios žolės, Jūsų katė ims vemti. Būtent tokiu būdu plaukai yra pašalinami iš katės skrandžio. Sudėtis: avižos, miežiai.

 

 Žaislai

 

Kad ir kaip keistai skambėtų, bet žaidimas yra lemiama dalis kačiuko vystymuisi. Jūsų kačiukui žaidimas – tai būtinybė, o jei turite namuose tik vieną katę, tai reiškia, kad kačiukui šią būtinybę įgyvendinti turėsite padėti Jūs. Žaislai, skirti katėms,  lavina jų koordinaciją, padeda  mankštintis palaikant formą ir stiprina Jūsų ryšį su kate. Žaidimai sumažina baimę ir padeda nukreipti energiją po tokių nemalonių procedūrų, kaip apsilankymas pas veterinarą ar staigių vietos pokyčių.

Žaisliukų pasirinkimas gan platus – pelytės, kamuoliukai, žaislai su katžole... Maži kačiukai itin mėgsta žaislus su plunksnomis, tačiau reiktų būti atsargiems, nes iškritusią plunksnelę jis gali mėginti praryti, o ryjant – užspringti ir uždusti.

 

 

 

 

 

 

© Šis straipsnis, patalpintas tinklapyje www.zydrojifeja.lt yra autorių nuosavybė, saugoma Autorių ir gretutinių teisių įstatymo. Norėdami panaudoti šio straipsnio ar jo dalies informaciją susisiekite su mumis zydrojifejalt@gmail.com

 

Gerbkime vieni kitų darbą!