lt  |  en  |  ru 
Straipsniai » Priežiūra
Guoliai katėms - asmeninė erdvė nusnūsti

 

Guoliai katėms greičiausiai niekada nebus vienintelė vieta, kur katė priguls miegui. Kačių šeimininkai puikiai žino: pogulio vieta bet kada gali tapti Jūsų lova, Jūsų baldai, Jūsų drabužiai, Jūsų svečio lova ir t. t. Tačiau jei visgi nuspręsite pripratinti katę miegoti savo guolyje, arba norėsite savo augintinę tiesiog pamaloninti ir suteikti dar vieną vietą prigulti, kuri šįkart bus jau vien tik jos, patarsime, kaip pasirinkti tinkamą guolį.

Plačiau
 
Kad katės tualetas netaptų problema

 

Pasiruošus  kačiuko atsikraustymui į Jūsų namus, įsitikinkite, kad turite viską, ko reikia augintiniui pasijusti laukiamu naujuose namuose. Be aukštos kokybės maisto, saugios aplinkos, rūpestingos veterinarinės priežiūros ir daug meilės, taip pat nemažai dėmesio turi sulaukti ir katės tualetas. Nors iš pradžių tai gali atrodyti smulkmena, tačiau katei nesinaudojant jos tualetu, tai greitai gali tapti  Jūsų pagrindine problema. Netvarka šioje srityje yra viena iš dažniausių kačių atidavimo į prieglaudas ir kreipimosi pagalbos į veterinarą priežasčių. Pirmiausia, nors ir tiesa tai, kad dauguma  kačių instinktyviai moka naudotis tualeto dėžute nuo mažų dienų, kelios pagrindinės žinios ir supratimas padės Jums išvengti problemų dar prieš joms prasidedant. O kaip žinia, kur kar lengviau yra išvengti problemos, nei ją išspręsti jau atsiradus.

Plačiau
 
Jei katė vengia gamtinius reikalus atlikti į dėžutę

 

Katės – įnoringi gyvūnai, o labiausiai tada, kai gamtinius reikalus reikia atlikti į tam skirtą dėžutę. Daugelis katinėlių mielai daro į savo dėžutę, tačiau mažiausiai 10% kačių susiduria su dėžutės problemomis. Priežastys įvairios – nuo nešvarios dėžės iki sveikatos sutrikimų.

Plačiau
 
Kačių šėrimosi metas

 

Šėrimasis yra natūralus procesas, svarbus kailio atsinaujinimui. Lauke gyvenančios katės šeriasi sezoniškai pavasarį ir rudenį. Vasaros ir žiemos viduryje šėrimasis mažiausias. Naminių kačių plaukų keitimosi ciklas dėl nuolatinio gyvenimo namuose, buvimo pastovioje temperatūroje ir labiau apšviestoje aplinkoje pasikeitė. Todėl joms kailis nekinta cikliškai, ir jos šeriasi po truputį ištisus metus.

Plačiau
 
Nuryti plaukai ir problemos, kurias jie sukelia

 

Kačių skrandžiuose susiformuojantys  ir vėliau išvemiami plaukų gumuliukai – vienas iš dažnų nemalonumų, iškylančių auginant katę. Tačiau problema yra ne tik nesmagumas juos valant – virškinamajame trakte susiformavę plaukų gumuliukai gali sukelti žarnų nepraeinamumą ir katė susidurs su rimtomis sveikatos problemomis. Tačiau kailio laižymasis ir priežiūra yra natūralus katės poreikis, taigi ką galime padaryti, kad ši problema kamuotų kuo mažiau?

Plačiau
 
Kačių pomėgis karstytis ir galimos traumos

 

Katės labiau už viską pasaulyje mėgsta karstytis, joms visiškai svetima aukščio baimė. Užsikarti kuo aukščiau ir išdidžiai nužvelgti mus, „žemės dulkes“, yra vienas  maloniausių kačių užsiėmimų. Aukščio bijanti katė būtų baisi gėda visai kačių giminei. Tokių šioje giminėje nė su žiburiu nerasite. Lankstumas, kibūs nagučiai, tobula pusiausvyra padeda katėms įkopti bet kur, o jeigu ir tenka kristi, tos pačios savybės padeda minkštai nusileisti. Nusileisti ne bet kaip, o ant keturių letenų.

Plačiau
 
Mankšta katėms, tupinčioms namuose

 

Daugelis kačių gyvena miesto butuose ir neturi galimybės laisvai išeidinėti pasivaikščioti. Dėl to jos liūdi ir bando išsklaidyti nuobodulį naikinančia veikla: viską aplink plėšo, drasko, kramto. Katės galbūt būtų ir laimingos pasimankštinti, bet mūsų ankšti butai nesuteikia joms tokių sąlygų. O išleisti katę iš buto (netoli važiuojamų kelių ir miesto žmonių spūstyje) yra be galo pavojinga. Todėl kačių savininkai turi pasirūpinti, kad jų augintiniai, gyvenantys tarp keturių sienų, nestokotų gyvo ir linksmo laiko praleidimo. 

Plačiau
 
Apie katės maudymą

 

Esame įpratę, kad katės pačios pasirūpina savo higiena ir kad dauguma jų vengia vandens (aišku, pasitaiko ir išimčių), tačiau kartais maudynės būna neišvengiamos. Juk katė gali smarkiai išsipurvinti, užsikrėsti blusomis ar išsitepti kenksmingomis medžiagomis – tada be vonios procedūrų neišsiversime... Verta atsiminti, jog tiek kasdienei katės priežiūrai, tiek čiustijant augintinę parodai, reikalinga tinkama priežiūra ir kosmetika.

Plačiau
 
Kaip išrinkt šampūną katei

 

Katės iš prigimties yra labai švarūs gyvūnai, jos praleidžia tikrai daug laiko laižydamos ir švarindamos savo kailį pačios. Tačiau nors retai, norint, kad katė gerai atrodytų, kvepėtų ir būtų švari, kartais ją tenka išmaudyti ir tam prireikia kosmetikos priemonių. Kokybiška kosmetika reikalinga tiek kasdienei priežiūrai, tiek ruošiant augintinę parodai. Svarbiausia priemonė rūpinantis kailio švara – šampūnas. Jį išsirinkti gali būti labai sunku...

Plačiau
 
Kaip šukuoti katę?

 

Katės kailis parodo jos sveikatos būklę bei kaip augintine rūpinasi šeimininkas. Nors savo kailiuku šie gyvūnėliai ir patys intensyviai rūpinasi, kartais prisidėti tenka ir žmogui. Viena iš reikalingų procedūrų – šukavimas... Šukos ne tik šukuoja plaukus, bet ir masažuoja odą, stimuliuoja kraujotaką, šalina iš kailio purvo bei suragėjusios odos daleles. Deja, kartais šukuoti katę gali būti ne visai paprasta. 

Plačiau
 
<<  Ankstesnis  1   2   3   Sekantis  >>