lt  |  en  |  ru 
Straipsniai » Sveikata
Ausų uždegimas: priežastys, gydymas, prevencija

Katės nedažnai pasigauna ausies uždegimą, bet kai taip nutinka, priežastys gali būti įvairios. Kad atsekti, kas sukėlė išorinės ar vidurinės ausies uždegimą, dažnai reikia pabūti sekliu: tai gali būti alergijos, diabeto, auglio, pažeisto ausies būgnelio, blusų ar kačių leukemijos viruso padarinys. Ausies infekcijos gydymas dažniausiai būna nesudėtingas. Gydoma antibiotikais, antiparazitiniais vaistais, kortikosteroidais. Svarbiausia, kad uždegimas būtų pastebėta kuo anksčiau ir imta gydyti. Ausies infekcija gali būti lėtinė ir sąlygoti kurtumą ar net snukučio paralyžių.

 

Kas sukelia ausies uždegimą?        

                                   

Dažniausiai, ausies infekcijos yra antrinė būsena. Tai reiškia, kad ausies infekcija yra kito sveikatos sutrikimo padarinys.

Štai keletas veiksnių, sukeliančių išorinės ausies uždegimą, kuris lotyniškai vadinamas otitis externa,ir vidurinės ausies uždegimas, lotyniškai vadinamą otitis media:

·         * Grybelis ar tam tikrų baterijų perteklius.

·         * Sieros kamštis ausies kanale.

·         * Stori plaukai ausies kanale.

·         * Skydliaukės veiklos sutrikimai.

·         * Autoimuninės ligos.

·         * Svetimkūniai ausyje.

·         * Išoriniai dirgikliai.

·         * Diabetas.

 

Vidurinės ausies uždegimą dažniausiai sukelia infekcija, kuri išplito nuo išorinės ausies kanalo. Augliai, pažeistas ausies būgnelis ar neteisingai atliekamas ausies valymas taip pat gali sukelti vidurinės ausies uždegimą.

 

Ženklai, rodantys, kad katei ausies uždegimas?

 

Katė gali dažnai kasytis skaudamą ausį, kratyti galvą, išreiškti skausmą miaukdama. Kiti ženklai gali būti tokie:

·         * Išskyros iš ausies.

·         * Raudonas ir patinęs ausies kanalas.

·         * Sieros kamštis matomas ausies kanale.

·         * Nemalonus kvapas iš ausies.

·         * Plaukų slinkimas aplink ausį.

·         * Orientacijos sutrikimas.

       * Kavos trupinėlius primenančios granulės ausies kanale, gali būti signalas, kad katė turi blusų.

 

Kaip gydyti ausies uždegimą?

 

Jei veterinaras patvirtina, kad katė apsikrėtusi blusomis ar pasigavusi bakterinę infekciją, jai bus paskirti antibiotikai, priešgrybeliniai ir antiparazitiniai medikamentai (tepalai, lašai į ausis, t.t.). Jei ausies būgnelis nepažeistas, tačiau katė susirgo vidurinės ausies uždegimu, veterinaras gali paskirti antibiotikų arba kortikosteroidų.

Jei norite išvalyti katės ausies kanalą, aplink ausį esantys plaukai turi tam netrukdyti, todėl susekite juos arba trumpai pakirpkite. Jei gydytojas išrašė ausies lašiukų, švelniai patraukite katės ausies kaušelį ir pipete lašinkite vaistus, baigę procedūrą pamasažuokite apie katės ausį, kad vaistai geriau nutekėtų į ausies kanalą.

Retais atvejais prireikia ausies operacijos, pavyzdžiui, tada, kai pūlinys uždengia ausies kanalą ir trūkęs gali dar labiau jį pažeisti.

 

Ar kai kurios katės turi didesnę tikimybę susirgti ausies uždegimu?

 

Katės, sergančios diabetu, alergijomis ir turinčios imuninės sistemos sutrikimų labiau linkusios į ausų uždegimą. Persų veislės katės taip pat turi didesnę tikimybę susirgti ausies uždegimu, nei kitų veislių katės.

 

Kaip išvengti ausies uždegimo?

 

Karkartėmis tikrinkite augintinio ausis, ar jos neparaudusios, ar nesimato išskyrų, nesklinda nemalonus kvapas. Sveikos kačių ausys būna šviesiai rožinės spalvos, be jokių matomų pažeidimų. Katėms ausis rekomenduojama valyti du kartus per savaitę, specialiu ausų valymo skysčiu.

 

Šaltinis  www.gyvunai.sveikas.lt