lt  |  en  |  ru 
Straipsniai » Priežiūra
Kokios turi būti nagų draskyklės?

Katėms be galo patinka turėti daug asmeninės erdvės, kur galėtų prigulti ir pažaisti, o geriausia jei ši erdė yra įvairiame aukštyje. Draskyklės ir specialūs stovai katėms ne tik suteikia kačiukui galimybę pasikarstyti, bet ir leidžia pasitreniruoti pagal natūralius poreikius ir paaštrinti nagučius.

 

 

Kokie turi būti geriausi stovai  ir draskyklės katėms?

 

Norėdami, kad išsirinktas stovas katei suteiktų gražiausių akimirkų, prieš įsigydami, įsidėmėkite kelis labai svarbius dalykus:

1. Pirmiausia, ir draskyklės, ir stovai katėms turi stovėti labai tvirtai, kad katei karstantis neapvirstų ir neklibėtų, nes katė nesijaus saugiai. Jei katės stovas nuvirs, labai tikėtina, kad kačiukas nebenorės jo daugiau naudoti. O dar blogiau, kad katė gali ir susižeisti stovui užvirtus ant jos. Jei turite jauną kačiuką, atminkite, kad nors dabar jis smulkus ir lengvas, visiškai suaugęs gali sverti ir 3,5, ir 10 kg. Todėl, jei norite įsigyti stovą ilgam laikui, įsitikinkite, kad jis bus pakankamai tvirtas, kad atlaikytų ir sunkesnės katės išdaigas.

2. Geriausia, jei stovai katėms, iš kurių renkatės, turėtų pakankamai paviršiaus draskymui, o dar geriau, jei draskymui skirtos vietos padengtos skirtingomis medžiagomis. Taip pat labai gerai, jei yra keletas skirtinguose aukščiuose įtaisytų vietų prisėsti ar nusnausti. O įtaisyti papildomi kabantys žaisliukai stovui suteikia dar daugiau patrauklumo.

 


3. Jei Jūsų katė reaguoja į katžolę, norėdami ją sudominti nauja draskykle ar stovu, galite pabarstyti ar užpurkšti katžolės draskyklės ar stovo apačioje ir poroje kitų vietų.

4. Draskyklė ar stovai katėms parduotuvėje gali atrodyti visiškai kitokių proporcijų, todėl būkite atidūs ir atkreipkite dėmesį į išmatavimus. Iš anksto apžiūrėkite namų vietą, kur norite statyti stovą ir išmatuokite, kokio didžiausio aukščio ir pločio stovą galite statyti.

5. Kokybiški ir ilgaamžiški stovai katėms kainuoja ne taip ir mažai, tačiau stovas katei gali būti pasigamintas ir Jūsų pačių, jei mėgstate meistrauti. Paieškoję, galite rasti nemažai idėjų. 

 

 

www.mice.lt