lt  |  en  |  ru 
Straipsniai » Priežiūra
Kaip šukuoti katę?

Katės kailis parodo jos sveikatos būklę bei kaip augintine rūpinasi šeimininkas. Nors savo kailiuku šie gyvūnėliai ir patys intensyviai rūpinasi, kartais prisidėti tenka ir žmogui. Viena iš reikalingų procedūrų – šukavimas... Šukos ne tik šukuoja plaukus, bet ir masažuoja odą, stimuliuoja kraujotaką, šalina iš kailio purvo bei suragėjusios odos daleles. Deja, kartais šukuoti katę gali būti ne visai paprasta. 

Štai keletas patarimų, kurie gali palengvinti šį darbą:

 

Įsigykite šukas, tinkančias Jūsų katės kailiui. Ilgaplaukės katės priežiūrai prireiks daugiau priemonių (šepečio, šukų retais dantukais ir pan.), negu trumpaplaukės – pastarajai pakaks vienų masažinių šukų ar guminės pirštinės. Masažui skirtas šepetys turės retus, neilgus, stambokus, užriestus dantukus. Itin veiksmingas pasirinkimas gali būti ir pirštinė-šepetys, praverčiantis renkant iškritusius plaukus. Rinkdamiesi iš sintetinių medžiagų pagamintą šepetį, įsitikinkite, jog šis neįelektrins plaukų. Rinkdamiesi natūralias medžiagas atsiminkite, jog šukavimo priemonės mediniais dantukais gyvuoja trumpiau, negu sintetinės. Jei nežinote, kaip išsirinkti gerą šepetį, kreipkitės pagalbos į veterinarą ar gyvūnų priežiūros specialistą.

Šukavimui išrinkite patogią vietą. Jei katė nemažai šeriasi, šukuoti ją galite lauke. Svarbu, kad išsirinktoje vietoje katė būtų rami ir atsipalaidavusi.

 

Tegul šukavimas būna malonus užsiėmimas. Pabandykite katę šukuoti, kai ši atsipalaidavusi, pvz., snūduriuoja. Glostykite ją, kol atsipalaiduos ir pradės murkti. Šukuokite paplaukiui, pradėkite nuo nugaros lėtais, ilgais judesiais. Būkite švelnūs, stebėkite augintinės emocijas - ar ši nereišškia kokių nepasitenkinimo reakcijų. Jei katė kanda jums ar šepečiui, greičiausiai patekote į „privačią teritoriją“ ar kur nors papešėte. Šukuodami ilgaplaukę katę pradėkite nuo šukų retais dantukais Jei augintinė susivėlus, jokiu būdu jos nemaudykite – taip plaukai dar labiau susivels.

 

Šukavimo pabaigoje kailį perbraukite šepečiu ar šukomis tankesniais dantukais – tai padės „susemti“ slenkančius plaukus. Jei šukavimo pabaigoje katė suirzusi, leiskite jai pasprukti ramion vietelėn atsigauti. Kai kuriais atvejais netgi gali tekti nutraukti „seansą“ ir leisti katei nusiraminti.

 

Po šukavimo kailį galima pavalyti minkšta zomša. Šis audinys ne tik pašalins negyvus plaukus, bet ir suteiks blizgesio.

Rūpinkitės šepečiu. Periodiškai jį patikrinkite ar neužsikimšęs plaukais – valymas padidins šios priemonės efektyvumą. Jei auginate daugiau kaip vieną katę, šukas ir šepečius valykite po kiekvienos iššukavimo.

 

Kaip dažnai šukuoti katę, priklauso nuo jos kailio tipo. Trumpaplaukę katę šukuoti pakanka 2-3 kartus savaitėje, o ilgaplaukę, norint išvengti sąvėlų tikimybės, teks ne rečiau kaip kartą per dieną.

 

Ilgaplaukės katės kartais turi sąvėlų (kaltūnų). Juos išnarplioti labai sunku. Sąvėlas pašalinti galima žirklėmis ar specialiomis metalinėmis šukomis. Paprastai katės veltis labiau linkusios pavasarį, sezoninio šėrimosi metu.

 

Prie šukavimo katę pratinkite nuo mažens. Jei augintinę šukuosite reguliariai, pamažu ji pripras prie tokių procedūrų. Svarbiausia jos nekankinti, nenaudoti prievartos. Būkite kantrūs ir nepykite ant gyvūno. Šukavimą visada baikite katę paglostydami ar duokite skanėstą.

 

© Autoriaus teisės priklauso UAB Vetvila.