lt  |  en  |  ru 
Straipsniai » Priežiūra
Kačių nagų kirpimas

Šis poreikis iškyla, tik tais atvejais, kai nagai užauga pernelyg ilgi. Jei katinas daug juda, laksto lauke, laipioja medžiais, tuomet nagai sutrumpėja savaime. Katėms, kurios nemėgsta ,ar negali daug judėti  - dėl ligos, senatvės ar dėl to, kad jos nuolat laikomos užrakintos - nagai užauga per ilgi ir ima kabintis į kilimus bei minkštus baldus. 

 

 

Būtina reguliariai tikrinti, katės nagų ilgį. Atkreipkite dėmesį į priekinių letenėlių šoninį piršto nagą. Jis beveik niekada pats nenudyla, todėl jį būtina laikas nuo laiko patrumpinti, nes gali užsiriesti ir įaugti į odą.

 

Atminkite: ant užpakalinių kojų nagai trumpesni, nei ant priekinių!


Pasiruošimas: laikykite katę tvirtai ant stalo ir paeiliui apkirpkite kiekvienos letenėlės nagus. Paimkite savo pirštais pėdutę, švelniai suspauskite ties pagalvėle ir nagučiai pasirodys. Kirpimo pabaigoje aštrias nagų briaunas galima nupoliruoti mentele.

 

Geriau nagą palikti ilgesnį, negu patrumpinti per daug. Po dviejų savaičių procedūrą galėsite pakartoti. Jei netyčia įkirpote daugiau, negu iki nago rausvos linijos - gali prasidėti kraujavimas.

 

Jį greitai sustabdysite kraujavimą stabdančiu (hemostazės) pieštuku, arba įsiauskite į audinio gabalėlį. Dar yra toks paprastas būdas sustabdyti silpną kraujavimą -įstumti nagą į gabalėlį ūkiško ar vaikiško muilo. Dideliam kraujavimui sustabdyti reikės tvarsčio, o nesustabžius ilgesnį laiką, patartina kreiptis į veterinarą.

Jeigu pastebėjote nulūžusį nagą, bet vis dar tebekabantį - nukirpkite jį ,nelaukite, kol pats nukris. Patrumpinti nagai mažiau traumuos kačių savininkus, save ar svečius.


Tačiau atsiminkite, kad baldų sauga, nukirpus nagus nebus išspręsta. Kad baldai mažiau kentėtų - nupirkite katei draskyklę ir  pratinkite gyvūną galąsti nagus į ją. Atpratinti kates galąsti savo nagus yra neįmanoma, nes šis procesas katei yra gamtos būtinybė.

 

Šaltinis www.dearpets.net

   

 

Kaip nukarpyti augintiniui nagus?

 

Jeigu jums sunkiai pavyksta nukarpyti augintinių nagus ir nežinote nuo ko reikėtų pradėti, tuomet šis straipsnelis yra kaip tik jums. Kiekvienas save gerbiantis šeimininkas turi mokėti tai atlikti. Ši pamoka efektyviai pamokins kaip reikia taisyklingai ir saugiai nukirpti gyvūnų nagus. Kai augintinių  nagai tampa per ilgi, jie gali žaloti gyvūną ir suteikti nemalonų jausmą. Naudokite specialias nagų kirpimo žirkles ir išmoksite tai daryti greitai ir be jokio vargo. Taip pat gyvūnams nagus reikia nukirpti, norint apsaugoti save ir savo turtą nuo augintinių draskymo.

 

Daiktai, kurių jums prireiks:

 

Geros nagų kirpimo žirklės. Gyvūnų priežiūros parduotuvėje nepirkite bet kokių žirklių, pasiteiraukite, kurios iš jų yra geresnės, nes nuo to priklausys jų efektyvumas kerpant nagus, taip pat nesužalosite gyvūno.

 

1. Pasirūpinkite, jog jūsų gyvūnas, prieš pradedant kirpti nagus, būtų ramus ir pasistenkite jį prilaikyti.

2. Švelniai sugriebkite savo katės letenėlę.

3. Dabar švelniai ją paspauskite, taip atsidengs gyvūno nagai.  Nespauskite letenėlės per stipriai.

4. Kai pamatote gyvūno nagus, apžiūrėkite juos. Pastebėkite, kokio jie ilgio ir kur prasideda nagas. Aptikite nago veną. Lėtu judesiu paimkite žirkles ir iš lėto nukirpkite nagą, tačiau nekirpkite jo per arti, nes jį pažeisite ir greičiausiai iš nago pradės bėgti kraujas.

 

Nagų kirpimas katėms

 

1. Pasiguldykite katę sau tarp kojų, taip, kad priekinės letenėlės būtų priekyje.

2. Apglėbkite rankomis katę  ir prilaikykite ją.

3. Tuomet paimkite letenėlę ir su žirklutėmis atsargiai apgaubkite nagą.

4. Suspauskite žirkles šiek tiek žemiau venos linijos, kad nukirptumėte nagą ir jis nukristų.

 

Ką daryti jeigu nagas pradeda kraujuoti? 

Jeigu taip atsitiktų, paimkite kraują stabdančią priemonę ir panaudokite ją ant nago. Tuomet panaudokite popierinį rankšluostį ir nuvykite nagą. Kraujas turėtų būti sustojęs.

 

Patarimai:

 

* Už gerą gyvūno elgesį apdovanokite jį skanėstu.

* Jei gyvūnas pradeda muistytis, leiskite pailsėti, paglostykite ir duokite skanėstą.

* Atraskite patogią laikymo padėtį, kurioje tiek jums, tiek jūsų gyvūnui bus patogu.

 

Svarbu

 

Jeigu pastebėjote juodą gyvūno nagą, nekirpkite jo giliau. Nukirpkite viršūnėlę, nes kitu atveju yra sunku atpažinti, kurioje vietoje reikėtų kirpti.

 

Šaltinis www.ekaip.lt  

 

Nagų kirpimo instrukcija:

 

 

Labai gražiai visas nagų kirpimo procesas parodytas šiame filmuke :