lt  |  en  |  ru 
Straipsniai » Priežiūra
Informacija keliaujantiems su augintiniu

Vasara – atostogų metas, kai norime pailsėti, bet ką reiktų daryti ir kaip tam tinkamai pasiruošti, jeigu ketinate keliauti kartu su savo augintiniu? Kelionei reiktų ruoštis iš anksto, kad atostogų metų neturėtumėte rūpesčių dėl savo mylimo keturkojo draugo. Pirma, ką reiktų padaryti prieš kelionę – pasirūpinkite visais veterinariniais dokumentais, gyvūnas turi turėti pasą, mikročipą, būti paskiepytas. Dėl specifinių reikalavimų keliaujant į skirtingas šalis patariame kreiptis į specialistus, kurie Jums padės susigaudyti bei patars kaip viską tinkamai sutvarkyti. Prieš ilgesnę kelionę apsilankykite pas veterinarijos gydytoją, jeigu reikia iš anksto pasirūpinkite būtinais vaistais. Pravartu įsigyti preparatus nuo erkių ir blusų. Keliaujant į kitą šalį, pasirūpinkite viešbučiais, kuriuose leidžiama apsistoti su augintiniais. Pasidomėkite, kokios gyvūnų laikymo sąlygos yra konkrečiame viešbutyje, koks mokestis, kokie reikalavimai gyvūnui.

 

 

Veislyno Žydroji fėja*LT nuotrauka

 

Keliaujant automobiliu 

 

Jeigu ketinate keliauti automobiliu ir laukia ilga kelionė, tam ruoškitės iš anksto, gyvūną pratindami prie transporto priemonės. Iš pradžių, pavežiokite gyvūną netolimais maršrutais, pastebėkite, kaip gyvūnas jaučiasi automobilyje, ir tik įsitikinę, kad gyvūnas toleruoja važiavimą, galite ryžtis ilgesnei kelionei.

Kelionės metu gyvūnai turi keliauti tam pritaikytame konteineryje arba dar kitaip vadinamojoje transportinėje dėžėje. Transportinių konteinerių (narvelių) pasirinkimas yra didelis, todėl rinkdamiesi atkreipkite dėmesį į patvarumą, medžiagas, iš kurių pagamintas narvelis, atsižvelkite į reikalavimus, kuriuos turi atitikti transportavimo dėžė, nes skirtingi vežėjai, taiko skirtingus reikalavimus.

Nuo mažens prie narvelio pratinamas gyvūnas jame jausis patogiai, narvas jam bus nesvetimas ir jis jį laikys nuosava valda. Pripratintas prie transportinio konteinerio gyvūnas be vargo pakels kelionę, nes jo nešiojamas būstas visada bus su juo ir jis jame jausis saugiai, kaip tikruose savo namuose.

Veislyno Žydroji fėja*LT nuotrauka

 

Gyvūnas, keliaudamas specialiai pritaikytoje kelioninėje dėžėje, netrukdys nei keleiviams, nei vairuotojui. Patogiausias būdas, kai šuo keliauja automobiliu ir yra atitvertas specialiomis grotelėmis. Taip pat galima nusipirkti specialius diržus, kuriais yra prisegamas augintinis. Ant galinės sėdynės patariama užtiesti vandeniui nepralaidų, neslidų, lengvai valomą užtiesalą. Kad gyvūnui būtų jaukiau kelionės metu, pasirūpinkite, kad kelioninėje dėžėje būtų įdėtas gyvūno mėgstamas žaislas, paklotas ar gultas, kur Jūsų augintinis jaustųsi kaip nuosavuose namuose. Prieš kelionę pratinkite gyvūną prie transportinio konteinerio, kad gyvūnui jis būtų nesvetimas ir jis jame jaustųsi komfortiškai.

Keliaudami automobiliu darykite pertraukėles, sustokite, leiskite savo augintiniui palakstyti, duokite vandens.

 

 

Veislyno Žydroji fėja*LT nuotrauka

 

Keliaujant lėktuvu

 

Pagal nustatytas taisykles lėktuvo salone leidžiama gabenti šunis, kates, naminius paukščius, triušius, uždrausta transportuoti roplius ir graužikus.

Kiekviena aviakompanija taiko skirtingus reikalavimus, todėl planuodami savo kelionę kartu su savo augintiniu, atidžiai skaitykite taisykles bei reikalavimus arba kreipkitės į keliones su gyvūnais planuojančius specialistus.

Lėktuvu naminiai gyvūnai gali būti gabenami specialiuose, tam pritaikytuose konteineriuose, kurie turi atitikti aviakompanijos saugumo reikalavimus.

Bendrieji reikalavimai transportuoti gyvūną lėktuvu salone yra tokie: transportinio konteinerio išmatavimai 50x40x23 cm, svoris negali viršyti 8 kg. (Kiekvienu atveju rekomenduojame pasitikslinti dėl aviakompanijos keliamų reikalavimų).

Renkantis transportinį konteinerį labai svarbu, kad jis būtų tinkamo dydžio, kad jame gyvūnas galėtų laisvai atsistoti ir apsisukti. Jeigu transportinis konteineris parinktas netinkamai, bilietų pardavimo agentas ar aviakompanijos atstovas turi teisę atšaukti registraciją. Kiekvienu atskiru atveju rekomenduojame teirautis aviakompanijose arba specialistų, organizuojančių keliones su gyvūnais.

 

Šaltinis  www.gyvunai.sveikas.lt

 

Išsamią informaciją apie reikalavimus, vykstant su gyvūnu į užsienį, galite rasti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos svetainėje čia

 

Ar jūsų gyvūnas įtrauktas į LINGDB (Lietuvos identifikuotų naminių gyvūnų augintinių duomenų bazėje) galite pasitikrinti čia