lt  |  en  |  ru 
Straipsniai » Elgsena
Kačiuko mokymas tinkamai elgtis

Nors daugumos nuomonė yra priešinga, vis dėlto kačiukui dar ankstyvuose metuose reikia pradėti skiepyti gerų elgsenos įgūdžių. Galite mokyti kates įsiminti savo vardą, taip pat ateiti pas jus, kai šaukiate. Ir kuo anksčiau tai pradėsite, tuo didesnė tikimybė, jog pasiseks.

Bendravimo įgūdžiai

 

Labai svarbu kačiukus supažindinti su naujais žmonėmis ir kitomis katėmis bei šunimis, kol jie dar maži ir lengviau viską priima. Kai kačiukai pakankamai paauga ir pradeda patys savarankiškai judėti, jie be baimės pasitinka kiekvieną naują situaciją. Jų pirmasis didysis mokymosi laikotarpis trunka maždaug trečią jų gyvenimo savaitę, kuomet akys ir ausys pirmąkart atsiveria ir mažyliai pradeda tyrinėti didelį ir platų juos supantį pasaulį.

 

Septintą savo gyvenimo savaitę kačiukai jau tampa apdairesni, taigi natūralu, jog jie susiduria su daugybe naujų situacijų, laukiančių tiek jų amžiuje, tiek vėliau. Deja, jūs negalite įsigyti kačiuko, jaunesnio nei septynių savaičių, todėl jūsų sprendimas renkantis veislę ar gyvūnų prieglaudą yra labai svarbus.

 

Grynaveisliai kačiukai laikomi šalia katės maždaug iki 12 ar 13 savaičių, todėl daug ko išmoksta šiuo metu. Kai kačiukai parvyks į jūsų namus, nuo to momento Jums teks valdyti visą situaciją ir padėti jiems kuo geriau priprasti prie daugybės dalykų.

 

Be abejo, emocinis jūsų kačiuko vystymasis nesibaigia 12-ąją jo gyvenimo savaitę. Katės yra lengvai prisitaikančios, o jūs puikiai galite joms padėti išmokti susidoroti su sunkumais ir netgi mėgautis gyvenimu, net jei jis visiškai skiriasi nuo ankstesnio.

 

*  Kvieskitės į savo namus žmonių, kad kačiukai priprastų prie skirtingos lyties, įvairaus amžiaus, svorio, sudėjimo ir rasės žmonių.

 

*  Jei neturite vaikų, pasikvieskite jų į svečius, prieš tai įsitikinę, jog vaikai žino, kaip elgtis su kačiuku.

 

*  Pasikvieskite draugų kartu su kačių atžvilgiu draugiškai nusiteikusiais šunimis. Bet šie turi būti gerai * išdresuoti ir paklusti komandoms.

 

*  Jei keliaujate netoli, pasiimkite ir kačiuką, kad jis nuo mažų dienų priprastų prie kelionės automobiliu. Kai grįšite namo, pasiūlykite kačiukui ypatingų skanėstų.

Veiksmai ir reakcijos

 

Kai kačiukas susiduria su kuo nors nauja, elkitės įprastai, lyg nieko nebūtų nutikę. Slopinimas ar nervinga reakcija gali sukelti kačiukams baimę. Jie taip pat gali išmokti apsimesti išsigandę, nes taip sulaukia daugiau jūsų dėmesio! Labiausiai padeda ramus požiūris į viską.

 

Pirmieji žingsniai gero elgesio link

 

Jūsų kačiukas turi dar daug ko išmokti. Būkite kantrus, sutelkite dėmesį į gerą elgesį, o blogas elgesys išnyks savaime.

 

Niekada nemuškite savo kačiuko. Geriau nutraukite netinkamus savo kačiuko veiksmus pasakydamas griežtą „NE!“. Beje, prieš tai reikia atkreipti jo dėmesį į labiau tinkamą veiklą. Pavyzdžiui, jei jūsų kačiukas mėto daiktus ar stumdo juos nuo kur nors, sakykite „NE!“ ir meskite kamuoliuką, kad kačiukas jį vytųsi.

 

Pratinimas prie vardo

 

*  Kartokite kačiuko vardą malonių užsiėmimų metu, pavyzdžiui, kačiukui ėdant arba kai jį glostote.

 

*  Niekuomet nešaukite kačiuko vardo, kai pykstate – jo vardas jam privalo sietis su gerais dalykais. Tai ypač svarbu kambarinei katei. Juk, kai tariate jos vardą, norite, kad ji atbėgtų pas jus.

 

Draskymo stulpelis

 

Labai svarbu parodyti katei, ką ji gali draskyti savo nagais, kad nedraskytų sofos apmušalų!

 

*  Parodykite kačiukui jo stulpelį ir pakabinkite ant jo žaisliuką – taip padrąsinsite jį žaisti. Kai kačiuko nagai užkliūna už stulpelio, dažniausiai jis pradeda jį draskyti. Puiku!

 

* Dar galite švelniai pakelti kačiuko priekinę leteną ir braukti ja per draskymo stulpelį. Netrukus jūsų kačiukas turėtų pradėti pats draskyti.

 

*  Jei pabarstytumėte šiek tiek katžolės, paskatintumėte kačiukus draskyti.

 

 

* Kuo dažniau drasko, tuo didesnė tikimybė, jog tai darys ir ateityje, nes draskymo stulpelis kvepės specifiniu jūsų kačiuko letenų kvapu.

Žavūs ir smalsūs

 

Dauguma kačiukų yra per daug užsiėmę žaidimais arba nejudėdami ilgą laiką kažką tyrinėja. Juk ne visos katės mėgsta pulti į skreitą, pakvieskite savo katę ateiti pas jus, kad galėtumėte ją apkabinti ar pamyluoti. Paskirkite savo kačiukui kambarį, kuriame jis galėtų augti, juk laikui bėgant jūsų augintinis vis daugiau laiko praleis būdamas šalia jūsų. Galų gale gyvenimas su nauju draugu – ypač su kačiuku – reikalauja kantrybės, supratimo, šiek tiek kompromisų ir didžiulio humoro jausmo!

 

Šaltinis www.purina.lt